Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Seniora - relacja i fotorelacja

Utworzono dnia 22.10.2018

Jesień to czas dojrzałości i spełnienia, czas mądrej zadumy i pięknych spotkań. Dlatego w iście jesiennym wystroju po raz kolejny w naszej Gminie odbył się Dzień Seniora. Trudno się dziwić wyborowi dekoracji, kiedy za oknem tak cudny, złoty, szeleszczący, pachnący, słoneczny październik.

Dzień Seniora zorganizowali wspólnie: Gminny Ośrodek Kultury „Jemioła”, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ślemieniu oraz Przedszkole Publiczne w Ślemieniu. Wydarzeniu patronował Wójt Gminy Ślemień Jarosław Krzak.

Dla zgromadzonych gości na scenie wystąpiły dzieci. Przedszkolaki pod kierownictwem artystycznym Brygidy Gach wyśpiewały „Piosenkę o szacunku dla innych”, dziewczynki z zespołu „TRIO” pod kierownictwem Kazimiery Gibas zaśpiewały „Lipkę” i „Takiego Janicka” oraz wykonały energetyczny taniec do piosenki „La Bomba”. Publiczność porwała też grupa taneczna przedszkolaków prowadzona przez Marię Żurek, która z kolei zaprezentowała choreografię do piosenki „La Bamba”.

Dla Seniorów wystąpił także zespół „Brigide Band” złożony z pracowników Przedszkola w Ślemieniu. Wykonali oni piosenki „Emerytura” oraz „Bo wszyscy Seniorzy...”.

Po części artystycznej nadszedł czas na edukację – ważną i potrzebną: o bezpieczeństwie,  zdrowiu i urodzie. Prelekcje na te tematy zaprezentowali: Aspirant Zenon Konior („Bezpieczny senior”), Halina Kantyka, pielęgniarka Ośrodka Zdrowia w Ślemieniu  („Zdrowy senior”), a także Halina Barcik – Dyrektor firmy „Wellness” w Żywcu („Zadbany senior”).

Ważnym akcentem uroczystości był występ grupy śpiewaczej „Młodzi Duchem” działającej przy Stowarzyszeniu „Związek Emerytów i Rencistów Gminy Ślemień”, której w tym dniu na scenie nie mogło zabraknąć. To właśnie członkowie tego stowarzyszenia pokazują, jak radosne, ciekawe i pełne różnorodnej aktywności może być życie seniora. Zespół pod kierownictwem niezastąpionego Kacpra Cyganka wykonał pięć utworów: „Szumi jawor szumi”, „Katarina”, „Stoi w polu grusza”, „Niech żyją emeryci”, „Cyganeria”.

Wśród uczestników imprezy rozlosowano także upominki sfinansowane przez naszych sponsorów. Wójt ufundował prezent dla najstarszego seniora, który otrzymała Pani Teresa Pochopień. Każdy ze zgromadzonych gości otrzymał życzenia podpisane przez wszystkich organizatorów.

Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, bez których nasze październikowe spotkanie nie miałoby takiej rangi. Organizację Dnia Seniora wsparli finansowo:

Jarosław Krzak – Wójt Gminy Ślemień

Edyta Gołek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ślemieniu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ślemieniu

Gminny Ośrodek Kultury „Jemioła” w Ślemieniu

Przedszkole Publiczne w Ślemieniu

Sklep Delikatesy Centrum – Anetta i Józef Cadrowie

Sklep Sigma – Dorota i Dariusz Kopkowie

Sklep Rol-Met – Stanisława i Jerzy Gachowie

Salon fryzjerski „Anita”

Salon fryzjerski – Dorota Luber

Studio Urody – Kamila Krzak

Aqua Żywiec Ślemień

Salon fryzjersko-kosmetyczny Ślemień – Anna Pyclik, Barbara Panek

Dziękujemy także Marianowi Kantyce i DJ’owi Dejwowi Dawidowi Górnemu – za obsługę akustyczną imprezy oraz Radkowi Płużkowi – za fotorelację.

Dziękujemy naszym Szanownym Seniorom za tak liczną obecność i wspaniałą atmosferę na widowni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

 

Dzień Seniora - fotorelacja

Utworzono dnia 22.10.2018, 21:56

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 30

W tym miesiącu: 120

W poprzednim miesiącu: 323

Wszystkich: 10233