Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Kobiet w Ślemieniu - relacja i fotorelacja

Utworzono dnia 13.03.2019

Dnia 7 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury „Jemioła” w Ślemieniu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Po raz kolejny o program artystyczny tych uroczystości zadbali mieszkańcy naszej gminy, prezentując swoje uzdolnienia taneczne, wokalne i aktorskie. Repertuar był różnorodny i bogaty w niespodzianki, doprawiony dobrym żartem i prawdziwą serdecznością. Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury pękała w szwach.

Na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne i taneczne oraz soliści. Po powitaniu gości przez Wójta Gminy Ślemień, Jarosława Krzaka, program artystyczny otworzył występ zespołu tanecznego Happy pod kierownictwem Katarzyny Kubicy. Następnie Aleksandra Danielewicz i prowadzący imprezę Kazimierz Machacz przywołali Kabaret Starszych Panów w lirycznym utworze „Kaziu, zakochaj się!”.

Taniec przeplatał się ze śpiewem. Najmłodsi artyści – dzieci z naszego ślemieńskiego przedszkola zaprezentowały choreografię do kultowej melodii z serialu „Janosik” oraz z należytym dostojeństwem i elegancją zatańczyły walca. Ich kierownikiem artystycznym jest Maria Żurek. Dzieci z Przedszkola Publicznego w Ślemieniu wykonały również piosenkę „Orkiestra Dęta” (zespół Rockowe Gwiazdki prowadzony przez Wicedyrektor Brygidę Gach). Alicja Przeworczyk, utalentowana wokalistka, członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Koconiu, zabrała publiczność w nostalgiczną podróż do czasów wspaniałych piosenek z repertuaru Haliny Frąckowiak („Papierowy księżyc”, „Mały Elf”) oraz Hanny Banaszak („Pogoda ducha”), wykonała także duet z Aleksandrą Danielewicz („Bombonierka”).

Nadszedł czas na taniec nowoczesny. Julia Sander – tancerka formacji Divine Gyal z żywieckiej Szkoły Tańca i Ruchu „Dance 4 You” zaprezentowała dynamiczny układ, ukazujący piękno i wielką siłę kobiecości. Po niej zaprezentował się zespół młodych, uzdolnionych dziewcząt w składzie: Asia Żurek, Milena Wójcik, Agata Dominiak, Klaudia Płonka, Ola Cielas i Martyna Cielas, które również zachwyciły publiczność precyzyjną realizacją przemyślanej choreografii oraz pozytywnymi emocjami oddanymi w energicznym tańcu.

Wzruszające, sentymentalne piosenki: „Dwie morgi słońca” oraz „Gdzie jesteś, dziewczyno, z tamtych lat” przy akompaniamencie akordeonu wykonał duet Wiesia i Gosia (Wiesława Gruszka i Małgorzata Byczek). Stare dobre przeboje zabrzmiały także w wykonaniu młodszego duetu działającego przy GOK „Jemioła”, prowadzonego przez Kazimierę Gibas. Magdalena Przeworczyk i Maja Walaszek zaśpiewały (i świetnie aktorsko odegrały) piosenki: „Siedem czerwonych róż”, „O mnie się nie martw” oraz „Troszeczkę ziemi”.

Gwoździem programu był występ zespołu Briget Band, w skład którego wchodzą pracownicy i dyrekcja Przedszkola Publicznego w Ślemieniu. Ich brawurowe wykonanie utworów „Babę zesłał Bóg” (wokal: Brygida Gach, Wioleta Kijas) oraz „Być kobietą po czterdziestce” wraz z ich kabaretową inscenizacją to sceniczny majstersztyk, na punkcie którego publiczność oszalała.

Część artystyczną zakończył elegancki występ męskiej części zespołu Młodzi Duchem prowadzonym przez Kacpra Cyganka. Panowie zaśpiewali następujące utwory: „Marianna”, „Panno Walerciu”, „Bella, Bella, Bella”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” oraz tradycyjne „Na zdrowie Pań”.

Po programie artystycznym nadszedł czas na serdeczne życzenia dla wszystkich Pań od Wójta Gminy Ślemień Jarosława Krzaka i Radnych Rady Gminy Ślemień: Jarosława Jurczaka – Przewodniczącego Rady Gminy Ślemień, Piotra Dominiaka, Andrzeja Bąka, Bogdana Pyclika. Głos zabrali także znamienici goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Posłanka Małgorzata Pępek, Zbigniew Gąsiorek – Członek Zarządu Powiatu Żywieckiego, Stanisław Baczyński – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

W roli konferansjera zadebiutował Kazimierz Machacz ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Gminy Ślemień, któremu składamy serdeczne podziękowania za podjęcie się tej niełatwej roli.

Dziękujemy także:

- obsłudze akustycznej w osobach Mariana Kantyki i Damiana Kantyki, którzy byli z artystami nie tylko w czasie imprezy, ale również dużo wcześniej - podczas licznych, długich prób,

- Wójtowi Gminy Ślemień Jarosławowi Krzakowi - za ufundowanie kwiatów,

- Anettcie Cader (Delikatesy Centrum w Ślemieniu) – za sponsorowanie imprezy

- Radkowi Płużkowi – za fotorelację,

- wszystkim kierownikom artystycznym i instruktorom – za przygotowanie młodych artystów

- wszystkim artystom, którzy ubogacili ten dzień swoim talentem,

- rodzicom występujących na scenie dzieci, którzy zatroszczyli się o dowóz swoich pociech i opiekę nad nimi podczas pozostałych występów.

- wspaniałej, pięknej, serdecznej publiczności.

red. Aleksandra Danielewicz

fot. Radek Płużek, Aleksandra Danielewicz

 

 

 

 

forotelacja - Dzień Kobiet

Utworzono dnia 13.03.2019, 12:11

Imieniny

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Skontaktuj się z nami

mail: gok@slemien.pl

tel.: 733-782-740

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 87

W poprzednim tygodniu: 188

W tym miesiącu: 313

W poprzednim miesiącu: 182

Wszystkich: 14037