Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Spotkanie z Rolnikami 26-02-2018 godz. 9:00

Utworzono dnia 19.02.2018

W poniedziałek, 26 lutego 2018 r. o godz. 9:00 w GOK Jemioła w Ślemieniu, spotkanie z Rolnikami, na które zapraszamy w  imieniu Kierownika PZDR Żywiec Pani Ewy Foik

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z Rolnikami 26-02-2018 godz. 9:00

DZIEŃ SENIORA

Utworzono dnia 01.02.2018

W dniu 8 lutego 2018 r. po raz pierwszy w naszej gminie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji DNIA SENIORA pod honorowym patronatem Wójta Gminy Ślemień JAROSŁAWA KRZAK, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Jemioła w Ślemieniu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ślemieniu oraz Przedszkole Publiczne w Ślemieniu.
Po przywitaniu przez Panią Zuzannę Micor, z-cę dyrektora GOK Jemioła, która  imieniu organizatorów złożyła życzenia przybyłym Seniorkom i Seniorom, życząc aby dojrzały wiek był czasem aktywnym i pełnym pasji, a jednocześnie czasem spełnienia, satysfakcji i poczucia znalezienia właściwego miejsca w życiu. Następnie głos zabrał Pan Wójt Jarosław Krzak, który życzył wszystkim Seniorom spełnienia marzeń, zrozumienia, rozwoju pasji, satysfakcji z podejmowanych działań, realizacji wyznaczonych celów,  dobrego samopoczucia i zdrowia oraz zaprosił do oglądania części artystycznej. Przy poczęstunku, pysznym pączku - można było podziwiać grupę taneczną Pani Katarzyny Kubicy w utworze Babuszki. Następnie Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Ślemieniu pod kierunkiem Pani dyrektor – Krystyny Szczelina zaprezentowały m.in. Taniec dżentelmenów, Taniec z kołami, Taniec Pasadoble i Taniec Kan–Kan, wyrecytowały wiersze i również złożyły życzenia Seniorom. Na zakończenie  dzieci uczestniczące w warsztatach teatralnych podczas Gokowskiej Feriady 2018, pod kierunkiem Pani Kazimiery Gibas, zaprezentowały Taniec Śnieżynek  oraz pantomimę Jutrzenka. Była również prelekcja na temat bezpieczeństwa, gdzie nasz dzielnicowy asp. Zenon Konior  przybliżył temat oszustw „na wnuczka” i „na policjanta” oraz poruszył kwestię bezpieczeństwa, zwłaszcza po zmroku. Każda Seniorka i każdy Senior otrzymał opaskę odblaskową oraz ulotkę "POLICJA OSTRZEGA - NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!. Z kolei Pani Halina Kantyka,nasza pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia omówiła temat zdrowia, poruszając temat cukrzycy, nadciśnienia i zachorowalności na grypę. Wspólnie odśpiewano Sto lat… i śpiewano z Panią Brygidą Gach, która przygrywała na gitarze. Były upominki od Wójta Gminy Ślemień Jarosława Krzak dla najstarszej Seniorki i najstarszego Seniora, obecnych na Senioriadzie. Spośród przybyłych rozlosowano bony na zabiegi fryzjerskie i usługi kosmetyczne, podarowane przez sponsorów BEAUTY SPA - Kamila Krzak, STUDIO FRYZJERSKIE ICI - Edyta Iciek,  DOROTA LUBER Salon Fryzjerski, SALON FRYZJERSKI ANITA - Anita Krzak, SALON FRYZJERSKI Anna Pyclik, SALON FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY Barbara Panek (SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!)
Pierwszy Dzień Seniora przeszedł już do historii, ale pozwolił docenić i podkreślić potencjał doświadczenia Seniorów, wiedzę i wartości, z którego mogą czerpać młode pokolenia. Ślemieński GOK, w którym tradycję traktuje się z wielkim szacunkiem, jest przestrzenią, gdzie Seniorzy mają swoje wyjątkowe miejsce i wyjątkową rolę, ponieważ stanowią ostoję owej tradycji. To dzięki Nim nie pokryły się kurzem nasze obyczaje, to Ich ręce i serca sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków. Dziękujemy Wam serdecznie za obecność i za słowa uznania dla organizatorów, tym samym mamy nadzieję, że Dzień Seniora wpisze się w nasz gminny kalendarz imprez :)

czytaj dalej... na temat: DZIEŃ SENIORA

FERIE W GOKU

Utworzono dnia 30.01.2018

Zajęcia podczas Gokowskiej Feriady miały miejsce w dniach od środy 31-01 do środy 07-02. Tradycyjne zajęcia rozpoczęły się od pogadanki nt. bezpieczeństwa z Panem Policjantem asp. Zenonem Koniorem, naszym dzielnicowym. Dzieci otrzymały odblaski. Z kolei w trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonały papierowe AKWARIUM, wykazały się znajomością wielu znaków drogowych :) malując je na kartkach. Warsztaty teatralne wzbudziły największe zainteresowanie... czego efektem był występ dzieci podczas Dnia Seniora w "Tańcu Śnieżynek" oraz pantomimie "Jutrzenka" zbierając gromkie brawa i słowa uznania. 

Organizatorzy zapewnili również inne atrakcje np. lekcja pokazowa KOLOROWY ŚWIAT MOTYLI, gdzie dzieci poznały życie motyli i tych dziennych i tych nocnych, tych naszych polskich oraz zagranicznych :) 

czytaj dalej... na temat: FERIE W GOKU

HARMONOGRAM - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE XXV KKiP

Utworzono dnia 19.01.2018

Drodzy Uczestnicy Jubileuszowego XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu! Publikujemy kolejność  występów, które będą miały miejsce 27. stycznia (sobota) w Gminnym Ośrodku Kultury „Jemioła” w Ślemieniu, ul. Krakowska 124. Prosimy o...

czytaj dalej... na temat: HARMONOGRAM - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE XXV KKiP

Jubileuszowy XXV Konkurs Kolęd i Pastorałek

Utworzono dnia 15.12.2017

PLAN IMPREZY 

Jubileuszowy XXV Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Przyszedł dziś do nas Jezus maleńki" 

 

 

 

SOBOTA, 27-01-2018r.

9:00 rozpoczęcie XXV KKiP i PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE

         BLOK I - DZIECI (soliści i zespoły) 9:00 -14:00

         BLOK II - DOROŚLI (soliści i zespoły) 15:00 - 17:00

         BLOK III - MŁODZIEŻ (soliści i zespoły) 17: 19:00

19:00   WYSTĘP ZESPOŁU "iGramy z Pokusą"

20:00   OGŁOSZENIE WYNIKÓW

 

NIEDZIELA, 28-01-2018r.

11:00 UROCZYSTA MSZA ŚW. W OPRAWIE MUZYCZNEJ LAUREATÓW XXV KKiP

14:00 KONCERT LAUREATÓW - występ

- Młodzieżowej Orkiestry Dętej

- Laureata XXIV KKiP (2017) - Pawła Madzi

- LAUREATÓW Jubileuszowego XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek 

17:00 Zakończenie XXV KKiP - występ SOLISTÓW OPERY KRAKOWSKIEJ I OPERY ŚLĄSKIEJ W BYTOMIU - ADAM SOBIERAJSKI (tenor); KAROLINA WIECZOREK (sopran); JOANNA STECZEK (akompaniament)

 

 

czytaj dalej... na temat: Jubileuszowy XXV Konkurs Kolęd i Pastorałek

III KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Utworzono dnia 15.12.2017

Kiermasz Bożonarodzeniowy w GOK Jemioła w Ślemieniu dobiegł końca. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili oraz tym którzy coś zakupili... by przyozdobić nadchodzące święta Bożego Narodzenia na stoiskach Przedszkola Publicznego w Ślemieniu, Szkoły Podstawowej w Ślemieniu, Żywieckiego Parku Etnograficznego, Pracowni Rękodzieła S-Tworze oraz lokalnym twórcom ludowym... Do zobaczenia za rok 

czytaj dalej... na temat: III KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI -05.12.2017

Utworzono dnia 15.12.2017

Wspólne ubieranie choinki na Rynku w Ślemieniu przez przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Ślemieniu oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Ślemieniu wraz Wójtem Gminy Ślemień - Panem Jarosławem Krzak miało miejsce 5 grudnia 2017r. W akcję ubierania choinku...

czytaj dalej... na temat: WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI -05.12.2017

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 26

W tym miesiącu: 9

W poprzednim miesiącu: 100

Wszystkich: 11081